Jak zadbać o bardzo zaniedbane dłonie?

Jak zadbać o bardzo zaniedbane dłonie?

24 kwietnia, 2020 0 przez Mikołaj Online

Jak zadbać o bardzo zniszczone dłonie? Zniszczone, przesuszone ręce i pękająca skóra na dłoni to fakt wielu kobiet. Często zapominamy o regularnej pielęgnacji skóry rąk i robimy sobie o niej tylko, kiedy zaczyna ona nam o sobie przypominać – piec, swędzieć i szczypać. Zwłaszcza jesienią i zimą skóra dłoni narażona jest na destrukcyjne oddziaływanie czynników zewnętrznych i musi szczególnej pielęgnacji.

Jak zadbać o bardzo suche dłonie?

Sucha, pękająca skóra na rękach – jak sobie spośród nią pomóc?

Kiedy ręce są suche, stare i wprowadzają pękać, należy wziąć po odpowiednią pielęgnację. W obecnej pozycji naturalny, mocno nawilżający kosmetyk do kończyn jest niezastąpiony – nawilży i odżywi, złagodzi podrażnienia i zaczerwienienia i wesprze w regeneracji zniszczonej skóry dłoni.

Naturalne kremy do rąk zawierają cenne, naturalne oleje, które są bogate w witaminy oraz składniki odżywcze. Pomagają zachować młody wygląd dłoni, wygładzają i uelastyczniają skórę, łagodzą podrażnienia.

W trosce zniszczonych dłoni najważniejsza jest systematyczność. Należy myśleć o regularnym stosowaniu kosmetyku do rąk, nawet kilkakrotnie w przeciągu dnia. Najlepiej dawać go po każdym myciu rąk. Tylko regularne nawilżanie i odżywianie skóry dłoni pozwala nam cieszyć się lekką i delikatną skórą.

Oprócz naturalnych kosmetyków do rąk w trosce zniszczonych dłoni warto wykorzystać także naturalne maski do rąk, które coraz bardzo niż kremy nawilżają i odżywiają skórę. Grę do rąk nakładamy na nie wieczorem, gdyż nocą skóra tak się regeneruje.

Jaki kosmetyk do rąk wybrać?

Dobry, naturalny kosmetyk do rąk potrafi skutecznie zregenerować suche, pękające, zniszczone dłonie. Jak go pasować? Należy przede wszystkim zwróć uwagę na jego skład. Warto sprawdzić, czy krem zawiera takie momenty jak masło shea, naturalne oleje roślinne, mocznik, aloes czy panthenol.

Masło shea, które powszechnie brane jest jak baza naturalnych kosmetyków do rąk, doskonale nawilża i odżywia skórę.
Naturalne oleje roślinne są bogate w znaczące składniki odżywcze i witaminy. Oleje, które idealnie sprawdzą się w trosce zniszczonych dłoni to olej kokosowy, olej arganowy, olej z pestek winogron i oliwa z oliwek.
Mocznik doskonale nawilża, zmiękcza i wygładza skórę dłoni.
Aloes i panthenol nawilżają cerę i wykonują łagodząco na podrażnienia.

Dobry kosmetyk do rąk jest własny skład, niezależny od sztucznych barwników, aromatów czy zbędnych, chemicznych substancji, które mogą prowadzić podrażnienia i szkodzić skórze.

Codzienna pielęgnacja dłoni

Pamiętaj, że dłonie są bardzo narażone na złe działanie czynników zewnętrznych. O ich pielęgnacji powinniśmy pamiętać codziennie, nie tylko to, gdy zaczynają piec i pękać. Pielęgnacja dłoni to jednak nie tylko stosowanie lekkich kosmetyków do rąk lub maseczek. To jednocześnie pamiętanie o to, aby z polskimi rękami miały dostęp inne, naturalne produkty.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ostatnie, jakiego mydła przechodzimy do ich mycia. Częste mycie rąk może wysuszać skórę dłoni i tworzyć nieprzyjemne podrażnienia. Należy wybierać mydła naturalne, z nawilżającymi składnikami.

Warto się także przyjrzeć, jakich środków czystości używamy. Dużo spośród nich uczy silne, chemiczne środki czyszczące, które podrażniają wrażliwą skórę dłoni. Podczas sprzątania należy myśleć o stosowaniu rękawiczek, i przede wszystkim chcieć własne środki czystości.

Chcąc zadbać o dobre dłonie należy myśleć o zakładaniu rękawiczek jesienią i zimą, gdyż zapobiegają one ręce przed destrukcyjnym działaniem czynników atmosferycznych.

Naturalne kremy i maseczki stosowne często nawet na bardzo mocno zniszczone dłonie sprawią, że dobra skóra rąk bycie się nawilżona, zregenerowana także będzie zabezpieczana przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji dłoni warto ustawić na bogate zasady oraz doskonałe sklepy produktów.

zobacz również Jak zadbać o bardzo zniszczone dłonie?

0 0 votes
Daj ocenę