Testy koronawirus – czemu są tak cenne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – czemu są tak cenne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

23 marca, 2020 0 przez Mikołaj Online

Testy koronawirus – czemu są tak duże w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają kluczowe stanowienie w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19, ponieważ właśnie na ich treści możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, jacy zajmują podobne objawy, tylko mogące być produktem np. grypy czy innej choroby, nie mającej nic wspólnego z trudnym wirusem.

Już do szpitala mogą dojść, jednak także osoby cierpiące jak również też z założeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego istotne znaczenie jest robienie jak najprawdziwszej grupy testów, także tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Testy na COVID-19 są dostępne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i komunikat z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, i do tego dana jest również informacja i diluent (1-2 prace na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów liczy na dróg wykrycia przeciwciał IgM w stopniu pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po stosunku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co umożliwia optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W charakterze skuteczności działania testów wskazuje się na 100% wiarygodność, a fałszywie dobre wyniki nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa jest od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa

Testy, dostępne dzisiaj na zbytu to dobre i najpraktyczniejsze narzędzie idące na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które były dostęp z chorymi lub nosicielami na podstawowe znaczenia jeżeli należy o przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa na wszelkim świecie, w tym jednocześnie w Polsce. Wyniki pomiarów są na końcu łatwo dostępne, by móc nauczyć postępowanie będące na końca odizolowanie osób potencjalnie chorych czy będących dostęp z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu powtarzania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Daj ocenę