Siłownia Trzcińsko-Zdrój

Siłownia Trzcińsko-Zdrój

9 lipca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Testosteron- definiuje męskość, odróżnia samców alfa od tych, jacy im się podporządkowują, dodaje nam pewności siebie i odwagi, poprawia libido. Każdy człowiek powinien dbać o to, by poziom tego hormonu utrzymywać obok siebie na ogromnym stopniu. Niezależnie bowiem od innej mody na zniewieściałych facetów przypominających dziewczynki, czy zapewnień, że jakkolwiek nie musimy już walczyć o przetrwanie czy prześcigać się o samice jak polscy przodkowie- testosteron dużo jest nam bardzo potrzebny. Zwłaszcza jeśli uwzględnimy fakt, iż w latach 1940-1990 zaobserwowano spadek średniej wielkości plemników w nasieniu ludzi o ponad połowę!

Siłownia Szczecin

Prostą tego inicjatywą jest słaby testosteron, z kolei przyczyn tego zjawiska naukowcy dopatrują się wielu. Jedni rzeką, iż to skutek wzrastającego odsetku mężczyzn z nadwagą (im znacznie tłuszczu, tym statystycznie niższy testosteron), inni wierzą, iż to przez estrogeny, których powodujemy sobie z zewnątrz. Ja zgodzę się z tymi, którzy za pierwszego winowajcę mają… stres. Nic tak bowiem nie zaburza polskiej gospodarki hormonalnej, jak długie napięcie. Gdyby istniejesz na nie narażony- spokojnie. Tylko się nie stresuj. Da się z tym walczyć. Ten punkt podpowie Ciż nie tylko, jak się wyluzować, a oraz gdy nowymi formami zapewnić sobie wyższy poziom hormonu męskości.

somatodrol

Obniż kortyzol

To tak ten niechciany hormon sprawia, że się stresujemy. Funkcjonując na szybką metę- mobilizuje nas do dzieła, motywuje, dodaje siły. Zapewniał naszym przodkom (wraz z adrenaliną) możliwość szybkiej walki lub ucieczki. Niestety obecnie w wysokiej w grupy przypadków martwimy się rzeczami, jakie nie są zagrożenia bycia, więc mechanizm z dawnych czasów bardziej przeszkadza, niż pomaga. Tym wyjątkowo że długotrwale podniesiony kortyzol powoduje stany zapalne (które to oczywiście płacą za nowotwory i wady serca- dwie główne przyczyny zgonów w końcach wysoko rozwiniętych), katabolizm (rozpad mięśni), umieszczanie się tłuszczu, czy problemy ze snem, przemęczenie i drażliwość. Oraz co najgorsze dla gości- walczy z polskim testosteronem. Dlatego powinieneś się imać wszelkich sposobów (no, może poza heroiną…), by się wyluzować. Medytacja to stały numer sam na liście lekarstw na stres. Już 15 minut dziennie po miesiącu da Ci zauważalnie spokojniejszy charakter i doskonały sen. Po drugie- ćwiczenia rozciągające. Po trzecie- oglądanie komedii, czytanie dowcipów, czy szerzej mówiąc- śmiech. Kolejny element- samodzielnie wykonany masaż stóp czy łydek. No, chyba że posiadasz kogoś, kto ten masaż będzie wybierać Ci dawać 😉 Po piąte- związek z innym człowiekiem. Uściski potężnie redukują stres. Jeszcze dużo działa pocałunek albo seks. Ponadto- słuchanie relaksującej muzyki, czytanie książek, autohipnoza, basen, taniec, zioła uspokajające takie jak melisa czy waleriana (nie, nie są ale dla starszych, znerwicowanych bab)… i więcej jedna, bardzo oryginalna informacja- przyjmij pozycję zwycięscy. Unieś ręce w głowę w geście triumfu, rozszerz nogi. Stoisz, jakbyś coś wygrał, a mózg dostaje sygnał, iż istniejesz stały siebie, więc zaczyna mieć więcej testosteronu i zmniejsza kortyzol. Jak widzisz- cwanych. Obniżenie poziomu stresu jest niesłychanie istotne, dlatego zawsze zwracam nań właściwą uwagę. Uznaj je za podstawę swojej piramidy samodoskonalenia.

Siłownia Szczecin

Konkuruj z nadmiarem estrogenów

Tak jak kobiety wytwarzają nieznaczne porcje testosteronu, choć niektórzy myślą, iż uznają go właśnie samcy, tak i my wytwarzamy pewne części estrogenu, choć kojarzony jest specjalnie z płcią piękną. I, co jasne, powinniśmy starać się o to, by nie zdominował naszego testosteronu. Najważniejszym składnikiem, który znacząco obniży Twój estrogen jest… spalenie tłuszczu. To zwykle tkanka tłuszczowa produkuje estrogen, który z kolei powoduje przenoszenie się tłuszczu… i kółko się zamyka. A potem się dziwisz, że tyle mężczyzn ma znaczące piersi i brzuchy, jakby byli w ciąży… Cóż, gdyby wiedzieli, jak istotne jest uważanie o strategię a gdy daleko lenistwo otacza ich męskość, na pewno zabrali się za siebie. Polecam także przerzucić się na picie wody kranowej. Obecna w butelkach zawiera czerpiące z plastiku ksenoestrogeny. Spożywaj także mniej nabiału (krowa to samica, więc naturalnie produkuje żeńskie hormony) i mniej piwa (chmiel co prawda jest roślinne odpowiedniki estrogenu, jakie w ściślejszym stopniu na nas oddziałują, ale wypicie nawet trzech piw to już duża część tych niekorzystnych związków)

Siłownia Szczecin

Wyśpij się

Testosteron wytwarzamy głównie nocą. Pewnie zauważasz to wcześnie, budząc się z tak zwanym „masztem”. Aby organizm mógł zsyntezować jego prawidłową ilość, celuj nie tyle w wydłużenie snu, ile w poprawę jego jakości. Można toż uzyskać na moc sposobów. Przede wszystkim- przewietrz pokój przed wyjściem do łóżka. Badania dowodzą, że tak śpi nam się w mało chłodnym pomieszczeniu. I zapewne w takim, gdzie jest mocno tlenu. Po drugie- nie używaj telefonu ani komputera na ponad godzinę przed planowanym pójściem spać. Ekrany urządzeń elektrycznych oszukują nasz umysł, gdyż sprawiają wrażenie, iż jest dzień, więc wytwarzamy mniej melatoniny (rozumianej jako hormon snu). Dodatkowo warto sprawdzić, czyli nie śpimy na rynek miękkim łóżku, wyłączyć WiFi (nie zostało dokładnie potwierdzone, że zakłóca cykl snu, ale o dmuchać na zimowe), nie kierować się przed snem grami czy filmami też nie spożywać posiłków na 3 godziny przed snem. Choć to mit, że przytyjesz, a jeśli organizm skupi się na trawieniu- jakość snu spadnie. I wreszcie- wspomagaj się suplementami, które umożliwiają zasypianie. Chodzą do nich GABA, 5-HTP, passiflora, czy wspomniane wcześniej melisa i waleriana. Stosuj drink z nich przez dwa tygodnie, potem przez taki sam czas inny, i rzeczywiście w kółko, by organizm się nie przyzwyczaił. Zadbaj też o to, by być piękny poziom witaminy D (na czas jesienno-zimowy przekonuje się suplement), magnezu (bierz/spożywaj go wcześnie, gdyż więc najlepiej się wchłania), cynku i selenu. I gdyby więc dla Ciebie wciąż za kilku- możesz wypróbować DAA, Tribulus, Maca, albo ziele Damiana. Są pytania, które odpowiadają, iż nie wykazują szczególnie silnego działania, przecież są także takie, które sprawdzają ich skuteczność. Moja myśl jest taka, że wszystek organizm jest subiektywny i o używać na sobie, jeżeli tak są to oczywiste środki. Wtedy gdyż nie tracisz nic, prócz kilkudziesięciu złotych. Gdy nie zadziała- trudno. Jeśli zadziała- skorzystasz.

Siłownia Szczecin

Nie przegrzewaj jajek

Nieprzypadkowo nasze znaczenia są umieszczone poza jamą ciała, w mosznie. Jest tam kolosalnie mniejsza temperatura, co daje żywotność plemnikom. Wykazano, że przegrzewanie jajek bardzo sprzyja obniżeniu testosteronu i oczywiście pogarsza jakość nasienia. Jeśli pracujesz na saunę- nie sprawiaj tegoż zwłaszcza niż dwa razy w tygodniu. Postaraj się też nie brać długich, gorących kąpieli. Nie sprzyjaj laptopa na kolanach, gdy pracujesz. Nie miej obcisłych bokserek ani spodni. A dużo śpij nago. Twoje „wory” będą szczęśliwe.

Siłownia Szczecin

Bądź obowiązkowy

Przechodzę na pamięci dwojaką aktywność: Seksualną i sportową. Częste uprawianie seksu niezwykle skutecznie podnosi poziom męskiego hormonu. Co do masturbacji dania są bardzo podzielone- jedni trenerzy zakazują zawodnikom onanizacji przed ważnymi meczami, inni wręcz ją zalecają. Cóż, tu też musisz złożyć się na siebie i zrobić eksperyment- sprawdź, jak straciła na Ciebie dwukrotne zwiększenie częstości samodzielnych wytrysków przez załóżmy, miesiąc. Jeśli poczujesz się lepiej, mówić to będzie, że o. Po drugie- zacznij dźwigać ciężary okołomaksymalne. Oczywiście, jeśli rano nie byłeś na siłowni i nie znasz poprawnej techniki- nie stosuj się od razu na nie wiadomo jak wielkie sztangi. Wpierw poćwicz sam ruch, potem zacznij dźwigać. Badania dowodzą, że zwłaszcza ćwiczenia dużych sił mięśniowych, takich jak plecy czy nogi, powodują duży wyrzut hormonów anabolicznych. Nie siedź czyli na tyle, bo zapuścisz korzenie. Działaj. I używaj. Mam nadzieję, iż nie olejesz podanej w obecnym tekście informacji oraz sprawisz kroki, by bronić się lepszym facetem. Powodzenia!

Siłownia Szczecin

 

Zobacz również partner do seksu

0 0 votes
Daj ocenę