Wędkarski Kamień Pomorski

Wędkarski Kamień Pomorski

5 marca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Dla prawdziwych wędkarzy zarówno pogoda jak i okres roku nie jest barierą do robienia swojej pasji. Dużo z nich z niecierpliwością liczy na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli wejść na lód i rozwijanie swojego pragnieniach.

Wędkarski Kamień Pomorski

Wędkarstwo podlodowe staje się coraz większe. Jeżeli chcemy dojść do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który bardzo odbiega swoim profilem i parametrami z tych, używanych w stopniu letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że obecnie sama wędka wymaga istnieć dużo mniejsza.

wędkarstwo allegro

wędkarstwo allegro

Przecież w wywierconym w lodzie otworze że będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego sprzętu będziemy musieć oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Zdolności do wędkowania podlodowego, oferowane w sprzedaży są przede każdym krótsze od zwykłych. Dotyczy zatem z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość konieczna do jej zdejmowania na odległość, jak dzieje się ostatnie latem. Musi stanowić natomiast dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb rosnących w zbiorniku. Drogim istnieje także jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest podawanie zimą żyłek kolorowych – używane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem zbliżonym do własnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Kamień Pomorski

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile chce nam, aby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej stosowane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, zrobiona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe urządzone są w kotwiczki umożliwiające życie i holowanie ryby. Zimowe błystki polecają się przede każdym ostrymi połyskującymi barwami lub ostrym, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w ostatniej temperaturze ryb, główki najczęściej są w kolorze srebrnym lub złotym. Główki są także nacinane tak, by w ciągu ruchu jak daleko odbijały światło. Aby zapobiec niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki kładzie się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, stosowane w sukcesie stosowana metody spławikowej. Zimą używane są zarówno przynęty jak i zanęty o określonym, nęcącym smaku oraz kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest dużo wyższa niż w stopniu letnim.

Wędkarstwo podlodowe za małe pieniądze może trwać się naszym kolejnym hobby na ciepłe dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Kamień Pomorski

0 0 votes
Daj ocenę