Kiedy lekarza ginekolog może stwierdzić ciąże?

Kiedy lekarza ginekolog może stwierdzić ciąże?

23 stycznia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Potwierdzenie ciąży u pań jest często efektem przypuszczeń i podejrzeń przyszłej mamy o swoim błogosławionym stanie. Już samo zatrzymanie okresu nie jest jednak tylko jedynym sygnałem, który wskazuje na ciąże. Ginekolodzy wykonują również wszystkie dodatkowe badania umożliwiające potwierdzenie ciąży.


Kiedy ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Przyszła mamusia chce dowiedzieć się o zajściu w ciąże możliwie jak najszybciej. Jednakże pierwszym znakiem poczęcia jest najczęściej spóźniająca się miesiączka. O ciąży dowiedzieć się możemy nie wcześniej aniżeli miesiąc dokonaniu zapłodnienia. I wtedy dopiero zalecane jest zrobienie testów ciążowych. W przeciwnym razie mogą one nie pokazywać prawdziwego wyniku.

Jeżeli jednak chcemy dowiedzieć się o o ciąży nieco wcześniej, możemy wybrać się do ginekologa. Lekarza może zlecić badanie krwi ,które wykaże ilość hCG. Hormon ten jest wydzielany w organizmie już 48h od zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej.

Zbyt niska wartość hCG znaczy, że nasza komórka jajowa nie zagnieździła się albo doszło do wczesnego poronienia. W przypadku jego za wysokiej wartości można mieć do czynienia z ciążą zaśniadową – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki jajowej.

Zanim ginekolog otrzyma wyniki badań dokona również badania palpacyjnego. Objawami zapłodnienia może również być rozpulchnienie pochwy a dodatkowo zasinienie a także rozpulchnienie szyjki macicy. Lekarz może przeprowadzić również dopochwowe badanie USG. Za jego pomocą można stwierdzić ciąże od 4 tygodnia. Natomiast pierwsze badanie USG zostanie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wówczas to wyznaczony zostanie termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
Daj ocenę