W jaki sposób ginekolog sprawdza ciążę?

W jaki sposób ginekolog sprawdza ciążę?

23 stycznia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Z chwilą, kiedy dziewczyna potwierdzi u ginekologa swoją ciąże, ma możliwość wejść pod jego opiekę. Kontrolowanie przebiegu całej ciąży gwarantuje bezpieczeństwo matce oraz nienarodzonemu jeszcze dziecku.


Jak lekarz ginekolog sprawdza ciążę?

Im szybciej znajdziesz się pod opieką ginekologa tym dla Ciebie lepiej. Poprzez to, jeśli przypuszczasz, że jesteś w ciąży absolutnie nie zwlekaj z wizytą u lekarza. Po potwierdzeniu ciąży – przez USG – ginekolog wypisuje pacjentce skierowanie na dodatkowe badania. Wśród takich badań znajdziemy:
* oznaczenie czynnika Rh, które umożliwia wykluczyć konflikt serologiczny,
* badanie krwi oraz badanie moczu,
* stężenie glukozy we krwi,
* przeciwciała odpornościowe,
* cytologia,
* badanie czystości pochwy,
* badanie w kierunku toksoplazmozy,
* badanie w kierunku różyczki,
* badanie HIV oraz HCV,
* określenie czynnika WR.

W pierwszym trymestrze ciąży ważne są regularne wizyty u ginekologa oraz wszystkie badania, które pozwalają nam sprawdzić, czy aby na pewno zarodek rozwija się prawidłowo. Wśród tych, które mama musi obowiązkowo wykonać są:
* badanie krwi,
* badanie moczu,
* cytologia oraz badanie bakteriologiczne,
* badanie na przeciwciała anty-D.

Po 20 tygodniu ciąży trzeba przeprowadzić testy czy nie występuje cukrzyca ciążowa, która nieleczona może prowadzić do uszkodzenia płodu. W przypadku jej stwierdzenia przyszła mama musi być pod stałą opieką lekarza ginekologa oraz diabetologa. Po 40 tygodniu ciąży mama musi dodatkowo zrobić badanie KTG. Przed planowanym terminem porodu wykonuje się też badanie USG. Po 41 tygodniu ciąży przyszła mama może otrzymać skierowanie od ginekologa do pozostania w szpitalu do rozwiązania.

zobacz koniecznie temat tabletki na powiększenie biustu

0 0 votes
Daj ocenę